Bienvenue sur Imagine with Orange,
une plateforme d'innovation participative, et un tremplin pour les entrepreneurs

Comment ça marche ?
campaign closed

Lecture en ligne cette revue des publications juridiques, libres et numériques disponibles sur Internet.

plus de détails sont disponibles pour cette idée lire les détails de cette idée
français | polonais
partager

3 commentaires

Czyli proponujesz portal zawierający spis linków do stron zawierających materiały?

Napisałeś "będzie zbierać i łączyć informacje o publikacjach z pożytkiem dla czytelników" możesz podać jakiś przykład, jak to sobie wyobrażasz?

traduire

Cel istnienia Internetowej czytelni to coś więcej niż spis linków. Internetowa czytelnia ma kierować do stron autorskich/źródłowych, ale jednocześnie zawierać opisy, recenzje publikacji, informacje o dostępnych formatach (PDF, EPUB, MOBI), możliwość komentowania i oceniania jak i krótki test sprawdzający funkcjonowanie na tablecie, smartfonie, czytniku i komputerze.

Za przykład niech posłuży moja osoba. W trakcie studiów wykorzystywałem cyfrowe publikacje. Szukanie pochłaniało wiele czasu a z drugiej strony na ważne publikacje trafiałem przypadkowo. Zarówno te dwie sytuacje jak i natłok informacji w sieci utwierdziły mnie, że Internet nie sprzyja takiemu publikowaniu. Zebranie i łączenie informacji tematycznie może okazać się pożyteczne dla potencjalnych czytelników.
Widzę również potrzebę zaopiekowania się darmowymi publikacjami, których wydawcy zakończyli działalność. Mawia się, że w Internecie nic nie ginie. Czy jest to regułą? Zwlekałem z napisaniem o e-booku. Strona nie działa. Rozwiązanie typu Internet Archive Wayback Machine nie pomogło.

traduire
répondre

ajouter un commentaire :

1 supporter